Zakładając kancelarię już przeczuwałem, że zdecyduję się na prowadzenie tego typu bloga.

Dlaczego?

Bo blog prawniczy – tak jak prawnik – ma służyć ludziom.

Ma służyć naszą wiedzą, której jest oczywiście tutaj najwięcej, skoro regularnie dodajemy nowe wpisy. W nich przystępnie tłumaczymy mechanizmy prawne. Ale również ma służyć naszym doświadczeniem. Bo w kancelarii stale prowadzimy najróżniejsze sprawy, które wygrywamy (również rzadko – ale czasem – zdarza nam się przegrać) z czego czerpiemy materiał bezpośrednio „z linii frontu” o konkretnych sprawach, sądzonych przez konkretnych sędziów.

Może właśnie wyszukując w Internecie „prawnik od franków” albo „windykacja adwokat” lub inaczej opisując swoją zagwozdkę, trafisz u nas na notkę o sprawie podobnej do Twojej i będziesz miał krótszą drogę do rozwiązania Twojego problemu? Będziemy się cieszyć, jeśli ułatwimy Ci w ten sposób Twoje zmagania.

Myślę też, że prawnik – a więc i prawniczy blog – może dostarczyć gotowego rozwiązania. Przecież prawo ma być dla ludzi! W tych sądach po drugiej stronie stołu też siedzą osoby z krwi i kości! A jeśli masz odmienne doświadczenia, niech chociaż adwokat okaże się przyjazny ;)

Chcemy jeszcze bardziej praktycznie umożliwić Ci skorzystanie z naszej wiedzy – bezpłatnie.

Dlatego w zakładce „baza wiedzy prawnej” przygotowaliśmy dla Ciebie wzory pism do samodzielnego wykorzystania. Pobierz je w wygodnym formacie i używaj. Jeśli będziesz miał do nich pytania, chętnie na nie odpowiemy. Wtedy szukaj nas poprzez zakładkę KONTAKT

Bazę wiedzy będziemy regularnie wzbogacać.