Za oknem burza, w notowaniach franka burza – a w sprawie frankowiczów, w której pozew wniosłem w zeszłym miesiącu właśnie otrzymałem postanowienie o zabezpieczeniu poprzez wstrzymanie comiesięcznych spłat kredytu aż do uprawomocnienia się orzeczenia kończącego postępowanie!

Zabezpieczenie – frankowicze kontra PKO BP S.A.

A zatem kredytobiorcy mają spokój na czas procesu💪

I to w wyjątkowo trudnym momencie – gdy szwajcarski bank centralny po raz pierwszy od 15 lat podniósł stopy procentowe! To wywołało natychmiastowe umocnienie tej waluty w stosunku do złotego i oczywiście wyższe raty frankowiczów w Polsce (jest u nas 373  tys. kredytów mieszkaniowych w takiej walucie o wartości pozostającej do spłaty sięgającej 91 mld zł (stan na koniec kwietnia).

To może nie być koniec wzrostu oprocentowania pieniędzy w Szwajcarii, bo tamtejszy bank centralny mocno zmienił wcześniejszą retorykę osłabiania franka (i tak dość mocnego) co może oznaczać kolejne podbicia stóp i umocnienie się wobec złotego.

[1]Źródło: https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/podwojne-uderzenie-w-kieszenie-frankowiczow-rosna-stopy-procentowe-i-wartosc-waluty/xetw5lh

Zajrzyj do bazy wzorów pism:

W razie wypadku z pewnością pomoże dobry adwokat – specjalista od wypadków drogowych: